Kurşun Hurdası

istanbul hurdacı

istanbul hurdacı


Kurşun Hurdası

Kurşun, eski çağlardan beri kullanılan günümüzde de yaygın kullanılan bir metal türüdür. korozyon direnci sayesinde pek çok alanda kullanımını sürdürmektedir. Kurşunun elektriklenme, kireçlenme, paslanma gibi nedenlerle aşınması minimum düzeydedir.
Kurşun özellikle paslanmaya karşı direnç gösterdiğinden denizcilik alanında yaygın olarak kullanılmaktadır.
Kimya alanında yaygın bir elemen olarak da kullanılan kurşun periyodik tabloda 34. sıradadır. Doğada özgün kristal yapısına ender rastlanan kurşun kübik sistemde kristalleşir. Gri renkli olup, metalik parlaklığa sahiptir.
Günümüzde tespit edilen tutar olarak dünyada yaklaşık 100 milyon tonluk bir kurşun rezervi bulunmaktadır. Ancak Türkiye’de sadece 0.8 milyon ton bulunmaktadır. Pek çok ülkenin gerisinde kalındığından dolayı, ülkemizde kurşun hurdası büyük bir öneme sahiptir.
Kurşun hurdaları diğer hurda çeşitlerinden ayrı olarak tutulmalı ve bekletilmeden değerlendirilmelidir. Değerlendirilen kurşun hurdası hem onu hurda olarak satan satıcıya için bir gelir kazandırmakla beraber ülke ekonomisine de katkı sağlayacaktır. Ülkemizde kısıtlı olarak bulunan kurşun madeni rezervi, geri dönüşümün yaygınlaşması ve halkımızın geri dönüşüme destek vererek kurşun hurdalarını geri dönüşüme kazandırması sayesinde dışarıdan ithalata gerek kalmadan ülke ihtiyaçlarını karşılamaya yetecektir.
Bu nedenle kurşun hurdalarının değerlendirilmesi büyük önem arz etmektedir. Elinizde kurşun hurdası varsa beklemeden Hurda Fabrikasını arayın.

Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Hurda Fabrikasına Hoş Geldiniz Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by