Alüminyum Hurdası

istanbul hurdacı

istanbul hurdacı


Alüminyum Hurdası

Alüminyum, dünya genelinde en fazla bulunan metallerden biri olup Dünya’da çoğunluğu ABD ve Rusya’da bulunmaktadır. Saf halde bulunan alüminyum çok yumuşak olduğundan genelde alaşım şeklinde kullanılmaktadır. Alüminyum, çeşitli dekorasyon ve mutfak malzemelerinin ana maddesi olarak kullanılmaktadır. Ayrıca çoğunluğu bakır olarak kullanılan klima boruları da alüminyum olarak kullanılmaya başlandı. Bu nedenle günlük hayatta fazlasıyla kullanılabilirliği vardır.
Alüminyumun günlük kullanımı fazlalığı son 10 yılda alüminyum kullanımının dünya genelinde % 65 artış göstermesinden de anlaşılabilmektedir. Dünya alüminyum ticaretinde Türkiye’de ortalama yılda 1 Milyon ton alüminyum üretilirken 500.000 tonu ihraç edilmektedir. Yani Türkiye üretiminin yarısını ihraç etmekte ve bundan büyük bir gelir elde etmektedir.
Alüminyumun kullanım alanı fazla olduğundan gelişen nüfus ve tüketimle eskiyen, bozulan, kullanılmayan eşyaların arttığı düşünüldüğünde alüminyum hurdasının da büyük bir oran olduğu anlaşılmaktadır. Peki bu hurdalar ne yapılmakta?
Bu tamamen kullanıcıya bağlı. İş yerlerinde fazla alüminyum hurdası çıkanlar bunu satarak değerlendirirken küçük işletmeler ve evlerde az olanlar çöpe atılmaktadır. Bu tamamen yanlıştır. Alüminyum hurdası az çok denilmeden geri dönüşüme kazandırılmalıdır.
Türkiye’de alüminyum hurdasının geri dönüşüme kazandırılması, Türkiye’nin yapacağı ihracata tamamen olumlu olarak katkı sağlayacaktır. Aynı zamanda piyasa değeri yüksek olan alüminyum hurdası satılarak satıcısına da gelir kazandıracaktır. Bu nedenler israf önlenmeli ve alüminyum hurdaları geri dönüşüme kazandırılmalıdır.
Alüminyum hurdasını geri dönüşüme kazandıran pek çok firma olmasına rağmen bunu en sağlıklı biçimde yapan firma, Türkiye geneli hizmet vermekte olan Hurda Fabrikası’dır. Elinizde alüminyum hurdası varsa vakit kaybetmeden Hurda Fabrikasını arayın ve geri dönüşüme kazandırın

Hurdacı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Open chat
1
Merhaba Hurda Fabrikasına Hoş Geldiniz Size Nasıl Yardımcı Olabilirim?
Powered by